Rolety w ofercie


Rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne oparte na zasadzie nawijania ruchomo połączonych elementów na wałek nawojowy. Stosowane są w celu ochrony wnętrz przed utratą ciepła, promieniowaniem słonecznym, hałasem, a także zabezpieczenie utrudniające włamanie. Zamontowane mogą być na elewacji budynku, w wersji podtynkowej, nadstawnej lub jako natynkowej.

Kiedy rolety są opuszczone, pomiędzy szybą i pancerzem rolety tworzy się rodzaj poduszki powietrznej, nieruchome powietrze staję się doskonałym izolatorem chroniącym pomieszczenie przed utratą ciepła. Tak dzieje się w warunkach zimowych, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania nawet do 30%. Latem pancerz rolety chroni nas przed promieniami słonecznymi i razem z 'poduszką powietrzną' nie pozwala ciepłu przenikać do wnętrza budynku. Rolety zewnętrzne składają się z trzech podstawowych elementów:

Rolety systemu podtynkowego

Rolety podtynkowe są najbardziej dogodnym rozwiązaniem na rynku osłon okiennych. Wielkość stosowanych zewnętrznie warstw izolacyjnych ściany budynku jest wystarczająca, aby pod nimi ukryć skrzynkę rolety. W tym przypadku zamontowana skrzynka rolety znajduje się na zewnątrz nadproża i nie naraża go na przemarzanie, a ukryta pod warstwą izolacyjną nie wpływa na estetykę fasady budynku. Dostęp do wnętrza skrzynki umożliwia klapa rewizyjna, która znajduje się po stronie zewnętrznej nad futryną okienną.

System rolet nadstawnych

Rolety sytemu nadstawnego są nakładane na okno, a następnie razem z nim montowane we wnęce okiennej. Podobnie więc jak ma to miejsce w przypadku rolet podtynkowych decyzję o ich montażu należy podjąć bardzo wcześnie – już na etapie projektu domu a w budynkach modernizowanych jeszcze przed planowaną wymianą stolarki okiennej.

System rolet natynkowe

Nazwa roleta natynkowa wzięła się od efektu końcowego montażu rolety – zamontowana na murze lub we wnęce okiennej skrzynka rolety jest widoczna na elewacji stanowiąc dodatkowy element dekoracyjny budynku.

Główną zaletą tego rozwiązania jest jego pełna uniwersalność – profile adaptacyjne dostosowane są do większości systemów okiennych! Na uwagę zasługuje również nowoczesność rozwiązania, wysoki komfort użytkowania oraz jego wszechstronne zastosowanie. Wypełnione pianką profile aluminiowe oraz skrzynka rolety dodatkowo wspierają własności termoizolacyjne budynku.


Rolety materiałowe

Systemy roletkowe nasza firma oferuje Państwu najnowocześniejsze oraz najwygodniejsze rozwiązania systemu roletek materiałowych, które doskonale dopasowują się do każdego rodzaju wnętrza. W naszej bogatej kolekcji znajdują się tkaniny o wzorach zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Szeroka gama tkanin pozwala każdemu klientowi wybrać coś dla siebie.

Oferujemy różne rodzaje systemów roletkowych, to roletki wolnowiszące i roletki w kasetkach, które montowane z prowadnicami nie pozwalają na jakiekolwiek prześwity światła do wnętrza pomieszczenia, a także roletki 'Dzień i Noc' (dostępne w systemach roletek wolnowiszących B 27, B 39 / B 49 oraz MGS), które z kolei zapewniają dopływ światła bez konieczności otwierania roletki.

B 27

B 39/ B 49

MGS

Roletki wolnowiszące mogą być umieszczane na dwa sposoby, na ścianie lub na oknie. Dzięki temu są one prostym, ale stylowym dodatkiem, który dopasowuje się do charakteru wnętrz: domu, lokalu, salonu, gabinetu, hotelu, etc. Roletki w kasetkach typu B 27, B 39 / B 49 i MGS wraz z prowadnicami występują u nas także w kolorach drewnopodobnych, umożliwia to dobranie roletek do każdego rodzaju wnętrza i samego okna. W połączeniu z tkaninami podgumowanymi, które nie przepuszczają światła, są one idealne do pokojów dziecięcych czy sypialni, a także sal konferencyjnych. Nowa kolekcja 'Dzień i Noc' jest zaś ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących dopływ światła bowiem nie wymaga całkowitego otwarcia roletki. Szczegóły w katalogu roletki materiałowej.